Telefon SIM Kartını Okumuyor ?

Twitter  Share Facebook  Share Reddit  Share stumble  upon Digg  Share Delicious  Share Haber.gen.tr  Share oyyla linkibolTelefonunuz SIM kartınızı okumuyor ise bunun birçok nedeni olabilir. En sık rastlanandan en az rastlana doğru sebeblerini sıralayacağım..

1. SIM Kartınızı yuvasına oturmasını sağlayan pim tam olarak oturtamamış olabilir. sim kartınızı taktıktan sonra varsa sim kartınızın oturmasını sağlayan tertibatın yuvasına oturduğundan emin olun

2.SIM Kartı yanlış takılmış olabilir doğru takıldığından emin olun.

3. SIM Kartı yuvasındaki iletkenler yalıtkan duruma geçmiş olabilir. kuru bir bez ile veya ince bir zımpara ile hafifçe silin.

4.SIM Kartı yuvası hasar görmüş olabilir bu durumda en yakın servis sağlayıcınıza başvurmanız gerekir.

Yapacaklarınız:

Sim kartınızı yuvasından çıkararak sim kart yuvasındaki iletken kısmı ince bir zımpara ile yumuşak dokunuşlarla bir kaç defa geçin ve sim kartınızı kuru bir bez ile silip telefonu tekrar çalıştırınız. sonuc vermezse sim kartınızı başka bir telefona takarak deneyiniz. böylece sorunun sim karttanmı telefondanmı kaynaklandığını tespit edip ona göre işleminizi yapınız.

 

konu ile alakalı etiketler : telefon sim kartı görmüyor, telefon sim kartı okumuyor nokia,motorola,lg, philips,sony ericson,htc,samsungBağlantılar
28449
0
0

Etiketler : sim kart,sim kart sorunu,sim kart okuma

hepsitepsiBu yazı 18 09 2011 tarihinde Günlük Blog tarafından yayınlandı. Sitemizden haberdar olmak için RSS beslememize abone olabilirsiniz.


Yorum Yaz
Copyright © Günlük Blog - Sitemap - Arşiv
Tasarım webbilgi.org | sinema bilgi Özel Eğitim Merkezi